Biuletyn Informacji Publicznej

Menu główne

Zawartość podstrony

2 września 2019 13:31 | wersja 6 | Ten dokument ma 8 załączników 8

NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA I NIEODPŁATNE PORADNICTWO OBYWATELSKIE

Od dnia 1.09.2019 r. punkt Nieodpłatnej pomocy prawnej i Nieodpłatnego Poradnictwa Obywatelskiego dla mieszkańców Gminy Żukowice został przeniesiony do Starostwa Powiatowego w Głogowie

Umów się na wizytę w punkcie pomocy prawnej

  • telefonicznie pod numerem telefonu 76 72-82-854 lub
  • za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej na adres: npp.npo@powiat.glogow.pl

Od roku 2019 r. dostępna jest nowa forma pomocy - nieodpłatne poradnictwo obywatelskie - która w szczególności polegać ma na udzielaniu porad dla osób zadłużonych oraz porad z zakresu spraw mieszkaniowych i zabezpieczenia społecznego.

Od 1 stycznia 2019 r., czyli od dnia wejścia w życie ustawy nowelizującej z bezpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego będzie mogła skorzystać osoba, która nie jest w stanie ponieść kosztów odpłatnej pomocy prawnej oraz złoży pisemne oświadczenie, że nie jest w stanie ponieść kosztów odpłatnej pomocy prawnej.

Zgodnie z zapisami art. 8 ust. 4 i ust. 5 Ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 r. o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej, udzielenie nieodpłatnej pomocy prawnej lub świadczenie nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego odbywa się według kolejności zgłoszeń, po umówieniu terminu wizyty.


Pliki do pobrania

Biuletyn Informacji Publicznej — Urząd Gminy Żukowice

Logowanie